top of page

Історія українського віночка

     

       Кожна нація, кожен народ мають свої звичаї, обряди, що складалися протягом багатьох століть і висвячені віками. Звичаї розрізняють і об’єднують людей в один народ, одну націю, охороняють від забуття Оберегами від злих сил вважалися в народі рослини, які мали чудодійні властивості.
      Квіти – постійні супутники нашого життя. Вони усюди – на клумбах, у кімнатах у вазонах, на вишитих рушниках. Із них робили цілющі відвари, напої.
      Існує декілька варіантів традиційного українського віночка. Це зумовлено тим, що в різних місцевостях використовували іноді свої квіти, в’язали стрічки іншого кольору, мали на увазі свої варіанти символіки квітки, стрічки.
      Вінок належить до українських національних символів-оберегів. Українські дівчата влітку ходили з непокритою головою, обвиваючи її стрічкою, а на свята надягали вінки.
       Вінок у багатьох народів (зокрема в українців) — це дівоча прикраса з живих або штучних квітів, колосків, кольорового пір'я тощо. Вінки досить різноманітні.
       Вважалося, що вінок з живих квітів захищає дівчину від напасників і лихого ока. Народ вірив, що дівчина, маючи на своїй голові вінок, володіє чарами. А ще вінок на голові і для здоров'я, тому є квіти, які потрібно обов'язково вплести.

Вінок – це не тільки сплетені у коло квіти, гілочки. Для завершення його прикрашання використовували стрічки. Кожна дівчина знала послідовність вплітання стрічок у віночку.
 

 

 

 

Світлана БОЙКО, Оксана КОЖЕМ’ЯКА.

НОВИНИ КРАЇНИ

 


 

ПРО НАС

 

 

Прикраси виконані в різних стилях та  кольорах. Колекція віночків набуває різноманітності з кожним наступним замовленням...

ЯК КУПУВАТИ

 

 

Для того, щоб купити прикрасу, Вам слід звернутись до автора робіт. Це зробити легко за допомогою мережі  або зателефонувати на мобільний телефон (дані вказані на сайті у розділі "Контакти" та внизу сторінки сайту). Обраний варіант прикраси Ви можете...

МИ У СОЦМЕРЕЖІ

Vkontakte


Instagram

  • Vkontakte B App Icon
  • Значок приложения Instagram
bottom of page